Ana Sayfa Genel TÜSİAD: İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır

TÜSİAD: İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır

İmamoğlu’nun seçimleri tekrar kazanmasının ardından bir tebrik mesajı yayınlayan TÜSİAD, ‘Yeni dönemde iş dünyası da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir’ dedi.

 Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerinin ardından 23 Haziran’da tekrar edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde de ezici çoğunlukla tekrar seçilmesinin yankıları sürüyor.

Dün akşam İmamoğlu’nun seçimlerin galibi olduğu ortaya çıktıktan sonra TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, bir Twitter mesajı ile İmamoğlu’nu kutlamıştı.

TÜSİAD'dan Ekrem İmamoğlu'na tebrik mesajı

TÜSİAD’dan Ekrem İmamoğlu’na tebrik mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni açık ara farkla tekrar kazanan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu ilk tebrik edenlerden biri TÜSİAD oldu.

Bugün de Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nden (TÜSİAD) resmi açıklama yapıldı.

Simone Kaslowski@SimoneKaslowski

İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır.

İstanbul’un yönetimi ve kalkınma öncelikleri için tüm paydaşların uyum ve işbirliği içinde çalışması ülke kalkınmasına da katkı sağlayacak. https://twitter.com/tusiad/status/1143077404296011779 

TÜSİAD

@TUSIAD

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın @ekrem_imamoglu’nu kutluyoruz.

İstanbul’un yönetimi ve kalkınma öncelikleri için devlet, özel sektör, sivil toplum, akademi ve tüm diğer paydaşların uyum ve işbirliği içinde çalışmasını temenni ediyoruz.

View image on Twitter

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu kutluyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonucu ülkemize hayırlı olsun. Önemli bir demokrasi sınavı geride bırakıldı; adayları tebrik ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’nu kutluyoruz.

Tarihsel ve kültürel mirasının yanı sıra ekonomik ve sosyal birikimi ile Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’un başarısı Türkiye’nin başarısıdır. Türkiye ekonomisinin üçte birini temsil eden İstanbul’un yönetimi ve kalkınma öncelikleri için devlet, özel sektör, sivil toplum, akademi ve tüm diğer paydaşların uyum ve işbirliği içinde çalışmasını temenni ediyoruz. Bu işbirliği ve uyumun ülkemizin kalkınması için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Seçim döneminde sık sık gündeme geldiği üzere, saydam, yenilikçi ve demokratik bir belediye yönetiminin ülkemizin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Yeni dönemde iş dünyası da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.”

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com