Mansur Yavaş mazbatasını aldı

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş mazbatasını aldı.

Mazbatayı tüm Ankaralılar adına aldığını söyleyen Yavaş, “Ankara’yı birliğin ve bereketin başkenti yapacağız. Gelişmiş ülkelerin başkentleriyle yarışır bir Ankara yapacağız. Seçim bitti seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin yok. Ne çalışanlar ne oy vermeyenler açısından bizde ayrım yok. Hizmetlerimizde adelet ve liyakat ön planda olacak” diye konuştu.

Konuşmasında “Darısı İstanbul için olsun diyorum” ifadeleri kullanan Yavaş, mazbatasını aldıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesine geçti.

Buradaki devir teslim töreninde eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, şehrin sembolik anahtarını Yavaş’a teslim etti.

Yavaş, Tuna’ya hitaben, “Sayın başkanım biz sizi Sincan’dan beri takip ediyoruz. Özellikle Ankara için çok güzel hizmetler yaptınız. Biz size çok teşekkür ediyoruz. Bu manada sizi örnek alacağız. Adaletli davrandınız” dedi ve ekledi.

“Ankara için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bugünkü programımızın ardından yarın sabah işimizin başında olacağız. Çalışan arkadaşların tedirgin olmasına gerek yok. Bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz.

Yavaş, bir gazetecinin “Büyükşehir Meclisi sizi çalıştıracak mı?” sorusuna, “O soruya yanıt dahi vermek istemiyorum” yanıtını verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluğu AKP ve MHP’li üyeler oluşturuyor.