İmamoğlu: “Devletim imkanları, bakanları, kurumları neye hizmet edeceğini şaşırmış durumda”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. İmamoğlu “Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü görevinden istifa etsin AKP’ye katılsın” ifadelerini kullandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Ankara seyahati öncesi Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü’ne çağrıda bulunarak “Görevinden istifa etsin AKP’ye katılsın” ifadelerini kullandı. “Devletim imkanları, bakanları, kurumları neye hizmet edeceğini şaşırmış durumda” diyen İmamoğlu, CHP örgütü üyelerine tedbir almaya devam edilmesi yönünde çağrı yaptı.

Ahlaklı bir şekilde tebrik edin, biz de işimize bakalım. Hala afiş asıyorlar İstanbul’un etrafına. Tekrar söylüyorum: Ne için asıyorsunuz Sayın Yıldırım? YSK en azından bir veri vermiş. AA’yı yok sayıyorum zaten.

Artık AA bitmiştir, hiçbir seçimi sunamaz. 31 bin 186 sandık var, 1919 okul var. Bir kere AA’nın sonuç vermesi için 1919 görevliyi okullara göndermiş olması lazım. Hiçbir yerde görevlisi yok. Nereden acaba bilgi topladı?

AA’nın tek kaynağı kalıyor. Sandıklardaki AKP’li müşahitler ya da görevlileri. O zaman değiştirsin adını: AK Parti Ajansı desin. Zaten ikisinin başı da “A”, fark etmiyor yani.

Sayın Yıldırım’a vicdanen güvenim kalmamıştır. Çok net söylüyorum. Hala afişler asılıyor ve hala sandıklarla ilgili beyanlarda bulunuyor ve sosyal medya duyuruları yapıyorsa çok yazık, çok günah.

Buradan çağrı yapıyorum. CHP’nin örgüt üyelerine, gönüllülerine, ben bu işi dert ediniyorum diyen insanlar gitsin sükûnetle ilçe seçim kurullarının önüne, çuvalların olduğu merkezlerde tedbir almaya devam etsinler.

[Soylu ve Varank’la ilgili soru üzerine] Biri güvenlikten, diğeri bilgi işlemden sorumlu. Yani kimse elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi davranamaz. Devlet, memleket meselesi bu.