İmamoğlu: AA’nın verisinde de nihayet İstanbul kırmızı renge boyanmıştır

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu (fotoğrafta), CHP İl Seçim Koordinasyon Merkezi'nde basın açıklaması yaptı. ( Ahmet Bolat - Anadolu Ajansı )

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını kazanan Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu, Anadolu Ajansı’nın veri güncellemesi ve kendisinin önde olduğunu açıklamasının ardından düzenlediği basın toplantısında ‘AA’nın verisinde de nihayet İstanbul kırmızı renge boyanmıştır’ dedi.

31 Mart akşamından bu yana sürdürdüğü açıklamalarına teşekkürlerle devam eden İmamoğlu, “Gündemimiz ister istemez sonuçlar. Biz CHP merkezi sistem içerisinde oluşturduğumuz veri tabanı ile birlikte sürecin içinde destek olan tüm arkadaşlarımla birlikte tutanakları oluşturduk.  Islak imzalı tutanakların tamamı elimizde. Rakibimizle aramızdaki net fark 25.158’dir” açıklaması yaptı.

Gazete Duvar’ın aktardığına göre, İmamoğlu’nun öne çıkan açıklamaları şöyle;

‘YSK’nın sonuçları toplumla paylaşması çok değerli, teşekkür ederim’

“YSK’nın da girdiği sonuçları toplumla paylaşması demokrasi adına çok değerli. YSK’ya yürekten teşekkür ederim” diyen İmamoğlu, açıklama yaptığı saat itibarıyla 16 sandık kaldığını belirterek “Biz 4.168.546 oy aldık, rakibimizin oyu 4.142.791’dir. Biz de ıslak imzalı tutanaklardan sonuçları girdik, YSK da aynı şekilde sonuç gösteriyor. Bizim ortaya koyduğumuz sonucun YSK tarafından tescil edilmesi önemlidir. 290.000 geçersiz oydan bahsedilmektedir. Bu da mümkündür, olasılıklar dahilindedir.” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye normalleşsin’

“Bizim talebimiz sürecin bir an önce tamamlanması ve toparlanmasıdır. Alacağımız yetki ile bir an önce göreve başlamak istiyoruz. Türkiye bir an önce normalleşsin. Her kesimden oy almış bir başkan olarak tüm İstanbullulara teşekkür ederim. Şu ana kadar çok büyük, geri dönülmez hatalar yapılmamıştır. Herkesle konuşur ve dertleşiriz. Hiçbir kurumla derdim yok.”

‘Toplumun her kesimini kucaklayan bir başkan olacağım’

“Önümüzde aydınlık bir geleceğe hep beraber koşmalıyız.  Her zaman ışığım olan Cumhuriyetin ilkelerine bağlılığımı ifade ediyor, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’e minnetlerimi sunuyorum. İstanbul’da toplumun her kesimini kucaklayan bir başkan olacağıma söz veriyorum.  Bu şehrin çağdaş geleceğe dönük bir hizmetkarı olarak çalışacağımı beyan ediyorum. İstanbul için yolumuz açık olsun.  Bir kişinin kırılması bile beni üzer, söylemlerinize, tavır ve tutumlarınıza lütfen dikkat edin. İstanbul’da yaşayan her vatandaşımıza karşı aynı mesafedeyim.”