İBB’den Cübbeli’nin damadına milyonluk ihale

İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu ihalesinin, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün damadının şirketine verildiği ortaya çıktı. İhale bedeli ise 1 milyon 872 bin lira…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletme Ticaret A.Ş (Spor İstanbul) tarafından, ‘Gel beraber koşalım’ sloganıyla 7 Nisan Pazar günü İstanbul Yarı Maratonu gerçekleştirildi. Maraton organizasyonu hizmet alımı için 29 Mart 2019 tarihinde Spor İstanbul tarafından ihale düzenlendi.

Özlem Güvemli’nin haberine göre ihalenin yaklaşık maliyeti 3 milyon 596 bin 626 lira olarak belirlendi. İhale iki kısımdan oluştu. İhalenin 1 milyon 872 bin 300 liralık kısmını alan Adstation Reklam ile 3 Nisan 2019 günü, 753 bin 539 liralık kısmını alan Aziz Yavuz’la da 4 Nisan 2019’da sözleşme imzalandı.

İhalenin büyük kısmını kazanan Adstation Reklam Organizasyon İletişim Danışmanlık İnternet Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin ortakları ise kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Mahmut Ünlü’nün damadı Esat Palazoğlu ve ağabeyi Muhittin Palazoğlu.