Dilek Dündar yurt dışında: Annelik hakkımı kullandım

‘Onlar anayasaya uymadılar, ben üç yıl yasalara güvenmenin bedelini, ailemden uzak kalarak ödedim.’

Gazeteci Can Dündar’ın eşi akademisyen Dilek Türker Dündar, yurt dışına çıkış yaptığını “Sonunda annelik hakkımı kullandım ve aileme kavuştum. Umarım en kısa zamanda Türkiye hukuka, ayrı düşen tüm aile mensupları birbirine kavuşur.” sözleriyle duyurdu.

Gazeteci Can Dündar’ın eşi Dilek Türker Dündar, Türkiye dışına çıkış yaptığını sosyal medya platformu Twitter’dan duyurdu.  Eşinin hakkında açılan davalar nedeniyle kendisininde pasaportuna el konulan Dilek Dündar, sosyal medya hesabından eşi Can Dündar ve oğlu Ege Dündar ile bir fotoğrafını paylaşarak “Annelik hakkımı kullandım, aileme kavuştum” dedi.

Dündar, paylaşımında Türkiye’den nasıl ayrıldığını açıklamadı.

Dilek Dündar’ın yaptığı paylaşım ise şöyle:

“Tam üç yıldır, hakkımda hiçbir soruşturma olmadığı halde, hukuksuz olarak pasaportum elimden alındı, yurtdışına çıkışım engellendi. Tüm yasal yolları denedim, sonuç alamadım. Anayasa Mahkemesi, iki yıldır dosyamı ele almadı.

Onlar anayasaya uymadılar, ben üç yıl yasalara güvenmenin bedelini, ailemden uzak kalarak ödedim. Sonunda annelik hakkımı kullandım ve aileme kavuştum. Umarım en kısa zamanda Türkiye hukuka, ayrı düşen tüm aile mensupları birbirine kavuşur.”