CHP: İmamoğlu zaferi kesinleşti

CHP:  Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oy almıştır. Binali Yıldırım oyu ise 4 milyon 138 bin 568 oy almıştır. 27 bin 171 oy daha fazla almıştır Ekrem İmamoğlu. Bu fark dün sabaha karşı kendi sistemimizle açıkladığımız fark ile aynıdır. İmamoğlu zaferi kesinleşti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı yapıyor. Öztrak’a Onursal Adıgüzel ve Muharrem Erkek eşlik ediyor.

Öztrak’ın “Uzun bir gecenin ardından bu sabah Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bolu’da ittifakın kazandığı iller ile uyandık. Martın sonu bu illerimizde bahar oldu. YSK Başkanı yapmış olduğu açıklamayla bizlerin bilgilerini teyid etmiştir. Bilgi iletişim teknolojilerinden sorumlu genel başkan yardımcımız Onursal Adıgüzel ve ekibine tekrar teşekkür ediyorum. YSK verilerine göre 31 bin 186 sandığın 31 148’i açılmıştır. Açılmayan 38 sandık vardır. Ekrem İmamoğlu 4 milyon 165 bin oy almıştır. Binali Yıldırım oyu ise 4 milyon 138 bin 568 oy almıştır. 27 bin 171 oy daha fazla almıştır Ekrem İmamoğlu. Bu fark dün sabaha karşı kendi sistemimizle açıkladığımız fark ile aynıdır. İmamoğlu zaferi kesinleşti. Sandıkta aldığımızı masa başında yedirtmeyiz. Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Herkes sandıktan çıkana saygı duymak ve kabul etmek zorundadır. Sabah piyasalar sakin başladı. İstanbul, Türk siyaseti ve ekonomi için belirsizlik ögesi olarak görülmemelidir.”