Binali Yıldırım: İmamoğlu kazanmış görünüyor, hukuki süreç işleyecek

İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri üzerine ikinci açıklamasını yapan Yıldırım, “Ekrem İmamoğlu bizden daha fazla oy almış görünüyor” dedi ve ‘usulsüzlükler, hatalı girişler olduğunu’ şerh düşerek “hukuki süreç işledikten sonra YSK kime mazbatayı verirse başkan odur” şeklinde konuştu.

Dün gece İstanbul sonuçları belirsizliğini korurken kazandıklarını ilan eden Binali Yıldırım, ikinci kez açıklama yaptı. “Rakip aday Ekrem İmamoğlu bizden daha fazla oy almış görünüyor” diyen Yıldırım, sayımın henüz sürdüğünü söyledi. Sayılmayan 14 sandık olduğunu söyleyen Yıldırım, aradaki farkın 10 katından fazla iptal oy olduğunu ekledi.

“Usulsüzlükler, hatalı girişler var” diyen Yıldırım, bunların tespitinin yapıldığını belirterek “hukuki süreç işledikten sonra YSK kime mazbatayı verirse başkan odur” şeklinde konuştu.

İmamoğlu’nun 25 binin üzerinde oy almış göründüğünü ifade eden Yıldırım, bugüne kadar her seçimde olduğu gibi resmi olmayan sonuçların gösterdiği yönde açıklama yaptıklarını ardından yaşanan gelişmelerin kendileri için de sürpriz olduğunu söyledi.