Açlık grevindeki vekilleri ziyaret

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve seçilmiş belediye eşbaşkanları, Diyarbakır’da HDP il binasında devam eden açlık grevi eylemini ziyaret etti. Kars Belediyesi Eşbaşkanı Bilgen, seçilmiş belediye eşbaşkanlarının toplumsal barışa hizmet etmesi durumunda tecridin kaldırılması noktasında mesafe elde edeceklerini söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve seçilmiş belediye eşbaşkanları, Diyarbakır’da HDP il binasında devam eden açlık grevi eylemini ziyaret etti. HDP milletvekilleri Dersim Dağ, Tayip Temel ve Murat Sarısaç 3 Mart’tan bu yana cezaevindeki tecride karşı açlık grevinde.

Bilgen: Demokrasiye katkı amaçlı

Ziyarette konuşan Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, yerel seçimlerin Türkiye demokrasisine ve toplumsal barışa katkı sunmasıyla anlamlı olacağını belirterek, açlık grevi eylemlerinin de Türkiye demokrasisine katkı sunmak amacıyla olduğunu söyledi. Bilgen, seçilmiş belediye eşbaşkanlarının toplumsal barışa hizmet etmesi durumunda tecridin kaldırılması noktasında mesafe elde edeceklerini söyledi.
DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in 151 gündür açlık grevinde olduğunu hatırlatan HDP’li vekil Tayip Temel ise şunları söyledi: “Ziyareti Leyla arkadaşa yapılmış olarak kabul ediyoruz. Leyla arkadaş ile birlikte direnişe geçen binlerin sesine ses katma ziyaretidir” dedi.