15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin yıldönümünde İstanbul’da eylem ve etkinlikler

Anadolu işçi sınıfı tarihinin kilometretaşı niteliğindeki başlıca eylemi olan 15-16 Haziran büyük işçi direnişi 49’ncı yıldönümünde eylem ve etkinliklerle gündeme taşınıyor.

Kartal’da miting

Devrimci İşçi sendikaları Konfederasyonu (DİSK), işçi sınıfının kazanımlarına saldırıda son halka olan, Kıdem Tazminatının Fona devredilmesi planlarına karşı ve emeklilik hakkını savunmak için miting düzenliyor. “Kıdem Tazminatımıza ve emeklilik hakkımıza sahip çıkıyoruz” şiarı ile gerçekleştirilecek miting, 15 Haziran Cumartesi günü, saat:!7:00’da Kartal Meydanı’nda yapılacak.

Göztepe Özgürlük Parkı’da direniş şenliği

“Tarih geleceğin anahtarıdır” perspektifiyle 2003 yılından bu yana her yıl 15-16 Haziran direnişini gündeme taşıyan Kaldıraç, İşçi Gazetesi, AKA-DER ve Özgür Lise yürüttüğü yoğun faaliyet programı ile bu yıl 17’ncü kez büyük işçi direnişini gündemleştiriyor.

Milyonların katıldığı Gezi direnişinin ardından, “15-16 Haziran’dan Gezi’ye Direniş Ruhuyla Geleceğimizi Kurmaya!” şiarıyla yürütülen faaliyet programı, İstanbul’da, 15 Haziran’da gerçekleştirilecek bir direniş şenliği ile sonuçlandırılacak.

Göztepe Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da yapılacak etkinlikte Fuat Saka, Metin-Kemal Kahraman, DİSK Korosu sahne alacak.